Çalışan Bağlılığı ve Tutundurma Eğitimi

Bu eğitimde katılımcılar genel olarak, çalışan bağlılığını artırmak üzere hangi konulara yoğunlaşılması gerektiğini ve bağlılığın artırıldığı durumlarda şirket üzerindeki katkıların neler olduğunu daha net anlayacaktır.

Bilgi Talep Et

Eğitim Detayları

19 Ekim 2023

19:00 - 23:00

Barış Dikilitaş

Online (Google Meet)

3000 TL

Çalışan Bağlılığı ve Tutundurma Eğitimi

Yakında

Online

Maliyetleri Optimize Etme: Çalışanlar bağlı ve tatmin olduklarında, organizasyonda daha uzun süre kalma olasılıkları daha yüksektir. Bu, işten ayrılma oranlarını azaltır ve kalifiye yeteneklerin elde tutulmasına yardımcı olarak işe alma ve eğitim maliyetlerinden tasarruf sağlar.

Artan Verimlilik: Bağlı çalışanlar daha motive, kararlı ve üretkendir. İşlerinin sahipliğini üstlenirler, fazladan yol kat ederler ve kuruluşun genel başarısına katkıda bulunurlar.

Artan Motivasyon ve Memnuniyet: Çalışanlar kendilerini değerli, desteklenmiş ve işlerine ve organizasyona bağlı hissettiklerinde motivasyonları ve iş tatminleri artar. Bu pozitif atmosfer, daha yüksek çalışan bağlılığına ve daha mutlu bir çalışma ortamına yol açar.

Artan Müşteri Memnuniyeti: İlgili çalışanların mükemmel müşteri hizmeti sunma olasılığı daha yüksektir. Pozitif bir müşteri deneyimi sunmadaki rollerinin önemini anlar, bunun sonucunda müşteri memnuniyeti ve sadakati artar.

İnovasyon ve Yaratıcılık: Bağlı çalışanların yenilikçi olma, yeni fikirlere katkıda bulunma ve yaratıcı düşünme olasılıkları daha yüksektir. Kuruluş için süreç iyileştirmelerine, artan verimliliğe ve rekabet avantajlarına yol açabilecek içgörülerini ve önerilerini paylaşma konusunda kendilerini güçlü hisseder.

Daha Güçlü Ekip İşbirliği: Bağlı çalışanlar, meslektaşları ile daha iyi ilişkilere sahip olma eğilimindedir. Etkin bir şekilde işbirliği yapar, bilgi paylaşır ve ortak hedefler doğrultusunda birlikte çalışarak güçlü ve tutarlı bir ekip ortamı geliştirirler.

İşveren Markası ve İtibarı: çalışan elde tutma oranının artması ve bağlılık seviyelerinin yüksek olması, güçlü bir işveren markasına ve itibarına katkıda bulunur. Bu, kalifiye yetenekleri kuruluşa çekerek, kuruluşun değerleri ve kültürüyle uyumlu yetenekli kişilerin işe alınmasını kolaylaştırır.

Maliyetlerde Tasarruf: Çalışanları elde tutmak, yenilerini işe alıp eğitmekten daha uygun maliyetlidir. Kuruluşlar, çalışanları elde tutma ve bağlılık girişimlerine yatırım yaparak, geçiş döneminde işe alma, işe alma ve üretkenlik kayıpları gibi ciroyla ilgili giderleri azaltabilir.

Kurumsal İstikrar: Yüksek düzeyde çalışan bağlılığı organizasyona istikrar sağlar. Operasyonlarda devamlılık sağlar, sık iş devirlerinden kaynaklanan aksaklıkları azaltır, uzun vadeli büyümeyi ve başarıyı destekler.

Barış Dikilitaş

İnsan Kaynakları Profesyoneli
Yönetim Danışmanı
Eğitmen

LinkedIn
Hakkında

Barış Dikilitaş, Boğaziçi Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü’nden mezun olduktan sonra İngiltere’de Liverpool Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları Yönetimi alanında MBA yapmıştır. Makine ve endüstri mühendisliği sektöründe kanıtlanmış bir geçmişe sahip deneyimli bir İnsan Kaynakları Profesyonelidir. Bu süre zarfında, aşağıdaki alanlarda becerilerini güçlendirmiştir:

İK Stratejisi geliştirme ve uygulama, Yetenek Havuzu Geliştirme ve Yönetimi, Yedekleme Planlaması, Kariyer Geliştirme, Uluslararası Yetenek transferleri, Çalışanları Elde Tutma ve Bağlılık, Yönetici Koçluğu, Performans ve Gelişim Değerlendirmesi, Bonus ve Teşvik Yönetimi, Ücret Yönetimi, İK bütçeleme, Birleşme ve Satın Almalar (M&A İK odaklı), İK Politikaları, Çalışma İlişkileri ve Yönetimi. Şu anda gelişime ihtiyaç duyan şirketlere Profesyonel İK Danışmanlığı hizmeti vermektedir. Kendisinin profesyonel mükemmelliğine ve çalıştığı şirketlerin başarılı sonuçlarına katkıda bulunan önemli başarıları vardır. Açık havada vakit geçirmeyi, sosyal ortamlarda insanlarla bir araya gelmeyi ve yeni nesillerle iletişim kanalları kurmayı seven dışa dönük bir kişidir. Ders dışı bir aktivite olarak, sevgili annesine ithaf ettiği kendi Zeytinyağı markasını (“Nezaketen” olarak tescilli) geliştirmek için hayallerinden birini kovalamak için şu anda Balıkesir Üniversitesi Edremit Zeytincilik ve Teknolojileri Meslek Yüksekokulu’nda öğrenci. Halen İstanbul ve Ayvalık’ta yaşamakta ve Türkçe ve/veya İngilizce dillerinde hizmet vermektedir.

Kariyer Hayatı

• Management Consultant Schindler Türkeli Asansör
• Human Resources Director Schindler Türkeli Asansör
• Human Resources Manager Schindler Türkeli Asansör
• Human Resources Executive ThyssenKrupp Eurinox Stainless Steel
• Human Resources Executive Mars Entertainment Group

Eğitim Hayatı

• İnsan Kaynakları Yönetimi (MBA) Liverpool Üniversitesi
• Moleküler Biyoloji ve Genetik Boğaziçi Üniversitesi

Katılımcı Profili

Yetenek Yönetimi süreçlerinden sorumlu uzmanlar, yöneticiler, insan kaynakları çalışanları ve iş kolu yöneticilerinin katılımı hedeflenmektedir. Bunun yanı sıra mülakat teknikleri ve işe alım hakkında bilgi sahibi olmak isteyen işletme sahipleri, orta ve üst düzey yöneticileri ve iş dünyası profesyonellerinin de katılımı eğitim hedefleri ile uyuşmaktadır. Eğitime özellikle;

İnsan Kaynakları Uzmanları veya Yöneticileri,
İnsan Kaynakları Danışmanları,
Departman ve Ekip Yöneticileri,
Yetenek Yönetimi Uzmanları,

katılabilir.

Belgelendirme

Online olarak gerçekleştirilecek eğitimin en az %80'ine katılanlara katılım sertifikası verilecektir.

Kayıt Bilgileri

Eğitime aşağıdaki formu doldurarak kayıt olabilirsiniz. Sonrasında kayıt işlemleri aşağıdaki şekilde ilerlemektedir;
• Tarafınıza mail ile ulaştırılan eğitim kayıt formunu, eksiksiz bir şekilde doldurunuz.
• Program bedeline ilişkin ödeme işleminizi, kayıt formunda belirtilen banka hesaplarına havale / eft yoluyla tamamlayınız.
• Kayıt formunu, program bedeline ilişkin ödeme dekontunuzla birlikte hello@koalahrsolutions.com'a iletiniz.
• Kaydınız tamamlandığına dair bilgilendirme ve programa katılımınıza ilişkin detaylar aynı gün içerisinde size iletilecektir.

Ücret Bilgileri

Kişi Başı Eğitim Bedeli; 2500 TL + KDV'dir. (Toplam 3000 TL)
• 3 Kişi ve üzeri toplu katılımlarda %10 indirim uygulanmaktadır.
• Programa katılan ilk 4 kişiye %10 indirim uygulanmaktadır.
• Program bedeli havale/EFT ile ödenebilmektedir.
• Program başlama tarihinden iki hafta öncesinde yapılan iptal başvurularında, program bedeli kesintisiz iade edilir.

Bilgi Talep Formu

  Sıkça Sorulan Sorular

  Eğitimin katılım koşulları nelerdir, kim katılabilir?

  Eğitime; yetenek yönetimi süreçlerinden sorumlu uzmanlar, yöneticiler, insan kaynakları çalışanları ve iş kolu yöneticileri katılım sağlayabilir. Ayrıca, yetenek yönetimi hakkında bilgi sahibi olmak isteyen işletme sahipleri, orta ve üst düzey yöneticileri ve iş dünyası profesyonellerinin de katılım sağlaması mümkündür.

  Eğitime nasıl başvuru yapılır?

  Eğitime aşağıdaki formu doldurarak kayıt olabilirsiniz.

  Formu doldurduktan sonra süreç aşağıdaki gibi ilerlemektedir;

  • Tarafınıza ulaştırılan eğitim kayıt formunu, bilgisayar ortamında veya çıktısını alarak eksiksiz bir şekilde doldurunuz.
  • Eğitim bedeline ilişkin ödeme işleminizi, kayıt formunda belirtilen banka hesaplarına EFT/Havale yoluyla ileterek, işleminizi tamamlayınız.
  • Kayıt formunu, eğitim bedeline ilişkin ödeme dekontunuzla birlikte hello@koalahrsolutions.com'a iletiniz.
  • Kaydınızın tamamlandığına dair bilgilendirme ve eğitime ilişkin detaylar aynı gün içerisinde size iletilecektir.
  Ödeme nasıl gerçekleştirilir?

  Eğitim bedelini EFT/Havale yöntemlerini kullanarak ödemeyi gerçekleştirebilirsiniz.

  Katılım sertifikası verilecek mi?

  Online olarak gerçekleştirilecek eğitimimizin en az %80'ine katılım sağlayan herkese katılım sertifikası verilecektir. Katılım sertifikaları eğitimden sonraki bir hafta içerisinde mailinize iletilecektir.

  Sunum ve doküman paylaşımı yapılacak mı?

  Eğitim süreci tamamlandıktan sonra sadece dokümanlar ve eğitim kitapçıkları tarafınıza e-mail yoluyla tarafınıza iletilecektir. Sunum paylaşılmayacaktır.

  Eğitimi kuruma özel planlamak mümkün müdür?

  Evet, eğitimimiz, kurumunuzun ihtiyaçları ve hedefleri doğrultusunda yeniden kurgulanarak gerçekleştirilebilir. Kurumunuzun nasıl bir talebi olduğunu iletmek ve bize ulaşmak için hello@koalahrsolutions.com adresine mail atarak size özel hazırlanan teklifimizi alabilirsiniz.

  Eğitim hangi platform kullanılarak gerçekleştirilecektir?

  Eğitim Google Meet platformunda interaktif bir şekilde gerçekleştirilecektir. 

  Eğitim başvurusu iptal edilebilir mi?

  Eğitimin başlama tarihinden iki hafta önce yapılan iptal başvurularında, eğitim bedeli kesintisiz olarak iade edilecektir.

  Koala HR Solutions ekibine sorum var, nasıl ulaşabilirim?

  Ekibimize hello@koalahrsolutions.com maili üzerinden her zaman ulaşabilirsiniz.

  İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için Cookie kullanıyoruz. Çerez Aydınlatma Metni