Birbirimizden öğrenmek,
güncel bilgi ve kaynakları paylaşmak için...

Yeni nesil insan kaynakları anlayışına kapsayıcı bir bakış açısı sunarak iş dünyası, insan kaynakları ve işe alım profesyonellerini ortak noktada birleştirecek bir topluluk....

Toplulukta Neler Var?

Eğitim

İK başta olmak üzere iş dünyasıyla ilgili birçok önemli konuda uzmanlığınızı pekiştirecek ve yetkinliklerinizi güncellemenizi sağlayacak eğitimler düzenlenecektir.

Vaka Çözümlemeleri

İnsan Kaynakları, Yöneticilik konuları başta olmak üzere sektörle alakalı örnek vakalar paylaşılarak “Vaka Çözümlemesi Atölyeleri” yapılacaktır.

Yazı Köşesi

Çalıştığınız alan ve ana konularla ilgili yazılar yazmak isterseniz, yazılarınızı editöryal kriterlerimize göre hazırlayarak ekibimize iletebileceksiniz.

İK Sohbetleri

İK Başta olmak üzere iş dünyasının birçok önemli konusuna alanında uzman kişileri davet ederek değineceğimiz 20-30 dakikalık sohbetlerle farklı bakış açıları kazanabileceksiniz.

Kaynak Paylaşımları

Gündemle ilgili son teknolojileri, popüler içerikleri ve yayınları paylaşabileceğimiz bir alanda ortak bir kaynak havuzu oluşturulacaktır.

İK Sözlük

Yeni Nesil İnsan Kaynakları ile ilgili terimlerin tanımlamasının yapıldığı İK Sözlüğümüze siz de katkıda bulunabilirsiniz.

Networking

Farklı sektörlerden farklı insanlarla tanışma fikri kulağınıza nasıl geliyor? Networking kanallarında topluluk üyeleriyle tanışabilir ve bağlantılarınızı güçlendirebilirsiniz.

Özel Buluşmalar

Topluluk üyelerine özel online toplantılar organize edilerek sosyalleşebileceğimiz ve network kurabileceğimiz ortamlar oluşturulacaktır.

Mentor - Mentee Eşleşmeleri

Profesyonel iş hayatında çalışmaya devam eden insanların talep etmeleri halinde mentorluk programı kapsamında 3 aylık mentorluk eşleşmeleri yapılacaktır.

Yaklaşan Etkinliklerimiz

Pozitif Zeka ile Hayatınızı Dönüştürün!
7 Şubat 2024
Bertay Fişekçi – Online 
We Learn HR Together – Mavi Yaka Performans Değerlendirme Projesi
13 Aralık 2023
Seçil Özel – Online 
Çalışan Deneyimini Dijitalleştirmek
22 Kasım 2023
Mert Emcan – Online 
İnsan Analitiği ile Veriden Değer Üretmek
8 Kasım 2023
Emre Tunaaydın – Online 
We Learn HR Together – IT İşe Alım Projesi
31 Ekim 2023
Oya Şahsuvaroğlu – Online 
İşe Alım Macerasında Aday Deneyimi
24 Ekim 2023
Ahu Gümüş – Online 
K’HR Networking Time
19 Ekim 2023
Genel Katılım – Online 
Yeni İş Dünyası ve Çalışan Bağlılığı
11 Ekim 2023
Bertay Fişekçi – Online 
K’HR Networking Time
21 Eylül 2023
Genel Katılım – Online 
K’HR TeaTalk – Nasıl Bir Liderim?
7 Eylül 2023
Aysel Eker – Online 
K’HR TeaTalk – İnsan Kaynakları Yönetiminde Öne Çıkan Yetkinlikler
9 Ağustos 2023
Barış Dikilitaş – Online 
K’HR Networking Time
24 Mayıs 2023
Genel Katılım – Online 

Topluluk Mentorlarımız

K'HRHub mentorlarımız çeşitli sektörlerden ve alanlardan gelen deneyimli profesyonellerdir. İnsan kaynaklarının bir çok fonksiyonu dahil olmak üzere özellikle, işe alım, eğitim, yönetim ve liderlik gibi konularda derin bilgi birikimine sahiptirler.

K'HRHub mentorlarımız, sadece bilgi birikimlerini ve deneyimlerini paylaşmakla kalmaz, aynı zamanda sizi ilham verici bir şekilde destekler ve motivasyon sağlarlar. Onların deneyimlerinden ve tavsiyelerinden yararlanarak, çalışmalarınızı hızlandırabilir, yeteneklerinizi geliştirebilir ve başarınızı en üst seviyeye çıkarabilirsiniz.

Mentorlarımızın profillerini inceleyebilir, ilgi alanlarınıza ve hedeflerinize en uygun mentorla iletişime geçebilirsiniz. Mentorlarımız tamamen gönüllü olarak bu inisiyatifi almaktadırlar. Mentorlarımız tüm görüşmelerini kendi uygunluklarına göre ilerleteceklerdir.

Unutmayın, K'HRHub olarak amacımız, insan kaynakları alanında bilgi paylaşımını teşvik etmek, birlikte öğrenmek, gelişmek ve büyümektir. Mentorlarımız, bu hedefe ulaşmak için sizinle birlikte çalışmak için sabırsızlanıyor.

Mentor-Mentee sürecine dahil olmak isteyenler Mentor - Mentee Süreci Sorumlukları'nı peşinen kabul eder.

*Mentor-Mentee projesi sadece K'HRHub Topluluk üyelerine özeldir. Topluluğumuza Slack Kanalımızdan katılabilirsiniz.

Siz de Mentorumuz Olun!

Topluluk Kurallarımız

Birbirimize saygı duymanın gerekliliğine inanıyoruz.

Farklı olana ve birbirimize saygı duymanın gerekliliğine inanıyoruz. Topluluk üyelerimizin birbirine saygı duymaması, ırkçı, cinsiyetçi, politik veya küfür içeren söylemlerde bulunması kabul edilemez. Koala HR Solutions’un bu tür söylemlerin yer aldığı iletilerin silinmesi, gerekli kişilere uyarı gönderilmesi ve/veya topluluktan çıkarılması için karar verme hakkını saklı tutar.

Kişisel bilgilerinizin korunmasını önemsiyoruz.

Diğer topluluk üyelerinin kişisel bilgilerini ifşa eden, bu bilgileri kendi çıkarları için kullanan; dolandırıcılık, tehdit, taciz gibi unsurları kullanarak, rahatsız edici bir biçimde diğer kullanıcıları takip eden ve insanları şiddete yönlendirmek adına başkalarını kışkırtan davranışlarda bulunan üyeler, uyarı yapılmaksızın topluluktan çıkarılacaktır.

Başkalarının CV'lerini paylaşmıyoruz.

KVKK gereği CV paylaşılmamalıdır. Paylaşıldığı takdirde paylaşan kişi uyarı alıp, mesajı yönetici tarafından silinecektir. Tekrarlaması durumunda topluluktan çıkarılacaktır.

İşbirliği ve fayda sağlamak için bir araya geldiğimizi unutmuyoruz.

Kişilerin kendi aralarında yapacakları iş birliklerinden ve buradan doğacak yükümlülüklerden Koala HR Solutions sorumlu değildir.

Reklam ve tanıtım yapmıyoruz.

Topluluk kanallarımızda reklam ve tanıtım çalışmaları yapılması yasaktır. Tespit edilmesi durumunda uyarı verilir. Tekrarlandığında topluluktan çıkarılır.

Topluluk Mentorumuz Olmak İçin Formu Doldurabilirsiniz

  Sıkça Sorulan Sorular

  K'HRHub nedir, ne yapar?

  K’HRhub olarak, yeni nesil insan kaynakları anlayışına kapsayıcı bir bakış açısı sunarak iş dünyası, insan kaynakları ve işe alım profesyonellerini ortak noktada birleştirecek bir topluluk kurmaya karar verdik. Amacımız; birbirimizden öğrenebileceğimiz, güncel bilgi ve kaynakları paylaşabileceğimiz bir topluluk oluşturmak. Bu doğrultuda, birbirimize network ve öğrenme alanı sunarak aramızdaki bağları korumak ve gün geçtikçe arttırmayı hedefliyoruz

  Topluluğun ücretsiz mi, yoksa üyelik ücreti var mı?

  K’HRHub Topluluğuna ücretsiz bir şekilde katılım sağlayabilirsiniz.

  Topluluğa hangi yollarla katılım sağlayabilirim?

  K’HRHub topluluğuna iki kanaldan katılım sağlaman mümkün.

  👉  Slack Kanalı

  👉  WhatsApp Grubu

  K'HRHub'daki fırsat ve ayrıcalıklar nelerdir?

  K’HRHub Topluluk üyelerinin yararlandığı fırsat ve ayrıcalıklar şu şekildedir:

  • Eğitim: İK başta olmak üzere iş dünyasıyla ilgili birçok önemli konuda uzmanlığınızı pekiştirecek ve yetkinliklerinizi güncellemenizi sağlayacak eğitimler düzenlenecektir
  • Kısa İK Sohbetleri: İK Başta olmak üzere iş dünyasının birçok önemli konusuna alanında uzman kişileri davet ederek değineceğimiz 20-30 dakikalık sohbetlerle farklı bakış açıları kazanabileceksiniz.
  • Networking: Farklı sektörlerden farklı insanlarla tanışma fikri kulağınıza nasıl geliyor? Networking seanslarında topluluk üyeleriyle hızlı bir şekilde tanışabileceğiniz toplantılar organize edilerek bağlantılarınızı güçlendirmeniz ve çeşitlendirmeniz sağlanacaktır.
  • Vaka Çözümlemesi: İnsan Kaynakları, Yöneticilik konuları başta olmak üzere sektörle alakalı örnek vakalar paylaşılarak “Vaka Çözümlemesi Atölyeleri” yapılacaktır.
  • Kaynak Paylaşımları: Gündemle ilgili son teknolojileri, popüler içerikleri ve yayınları paylaşabileceğimiz bir alan sunulacaktır.
  • Özel Buluşmalar: Topluluk üyelerine özel online veya fiziki toplantılar organize edilerek sosyalleşebileceğimiz ve network kurabileceğimiz ortamlar oluşturulacaktır.
  • Yazı Köşesi: Çalıştığınız alan ve ana konularla ilgili yazılar yazmak isterseniz, yazılarınızı editöryal kriterlerimize göre hazırlayarak ekibimize iletebileceksiniz. Editör yorumlarından sonra blog yazılarınız “Koala Blog”da yayımlanmaya hak kazanacaktır. Her ay en çok okunan yazar ayın yazarı seçilerek çeşitli fırsatlardan yararlanabilecektir.
  • İK Sözlüğe Katkı: Yeni Nesil İnsan Kaynakları ile ilgili terimlerin tanımlamasının yapıldığı İK Sözlüğümüze siz de katkıda bulunabilirsiniz.
  • Mentor-Mentee Eşleşmeleri: Profesyonel iş hayatında çalışmaya devam eden insanların talep etmeleri halinde mentorluk programı kapsamında 3 aylık mentorluk eşleşmeleri yapılacaktır. Tersine mentorluk veya birebir mentorluk eşleştirmeleri ihtiyaçlar doğrultusunda planlanacaktır.
  K'HRHub'da hangi tür içerikler paylaşılıyor?

  Toplulukta İK başta olmak üzere herkesin faydasına olacak raporlar, dergiler, tablolar, grafikler, rehberler, kitapçıklar, blog yazıları ve etkinlikler gibi paylaşımlar yapılmaktadır.

  K'HRHub'da ne tür etkinlikler ve eğitimler düzenleniyor?

  K’HRHub Topluluğunda topluluk üyelerine özel eğlenceli, öğretici ve bol bol gülümseme garantili etkinlikler düzenlenmektedir. Bunların başında Networking Time ve Özel Buluşmalar başlığı altında topladığımız seanslar gelmektedir. Eğitimler ise; İnsan Kaynakları, Yönetim, Liderlik, Dijital Araçlar ve daha birçok konu özelinde gerçekleştirilmektedir. Eğitim ve etkinlik konularının belirlenmesinde topluluk üyelerinin istek ve ihtiyaçları gözetilir.

  Topluluk üyeleriyle nasıl etkileşim kurabilirim?

  Topluluğa dahil olduktan sonra gerek slack kanalından gerek whatsApp grubundan topluluktaki kişileri etiketleyerek tanışabilir, ihtiyaç duyduğunuz konular veya danışmak istediğiniz noktalar için iletişim kurabilirsiniz.

  K'HRHub’un, üyelerine sunduğu özel kaynaklar var mı? Varsa nasıl faydalanabilirim?

  K’HRHub, topluluk üyelerine özel kaynaklar sunmaktadır. Topluluk mentorlerinin ve topluluk üyelerinin desteğiyle hazırlanan geniş bir kaynak havuzu bulunmaktadır. Bu kaynak havuzunda işinize yarayacak birçok rapor, çizelge, kitapçık gibi dokümanlar bulunmaktadır. Topluluğa dahil olduktan sonra adminlerden birini etiketleyerek bu kaynaklardan faydalanmak istediğinizi bildirebilrisiniz.

  Topluluk üyeleri arasında bilgi paylaşımı nasıl gerçekleşiyor?

  K’HRHub Topluluğunda bilgi gizlenmez, aksine paylaştıkça patlamış mısır edasıyla çoğalır. 🤓🍿

  Bilgi paylaşımını hem slack kanalından hem whatsApp grubundan gerçekleştirilebilmektedir. Bununla birlikte, online ve fiziki gerçekleştirilen görüşmelerde de bilgi paylaşımı yapılması ve aradaki bağların güçlendirilmesi amacıyla planlamalar yapılmaktadır.

  K'HRHub'da iş ilanları yayınlanıyor mu?

  K’HRHub Topluluğunun slack kanalındaki #job-board bölümünde iş ilanlarınızı paylaşmanıza olanak tanınmaktadır.

  K'HRHub'da öz geçmişimi (CV) paylaşabilir miyim?

  K’HRHub Topluluğunda KVKK gereği CV paylaşılmamalıdır. Paylaşıldığı takdirde paylaşan kişi uyarı alıp, mesajı yönetici tarafından silinecektir. Tekrarlaması durumunda topluluktan çıkarılacaktır.

  Topluluğun güncel etkinliklerini ve haberlerini nereden takip edebilirim?

  K’HRHub’daki etkinlikleri ve haberleri takip etmek için 1 numaralı önerimiz hem slack kanalına hem de whatsApp grubuna dahil olmaktır. 🤓

  Ek olarak önerebileceğimiz şey ise bizi sosyal medya platformlarından takip etmeniz yönündedir. 🙈🤩

  👉 LinkedIn

  👉 Instagram

  👉 Twitter

  K'HRHub'da kariyer gelişimim için neler yapabilirim?

  K’HRHub Topluluğunda kendini geliştirebileceğin, deneyimlerini paylaşabileceğin, sürekli öğreneceğin ve tecrübe kazanabileceğin bir alan oluşturduk: Topluluk Mentorluğu.

  Topluluk Mentoru kimdir? diye sorduğunu duyar gibi olduk. 😅

  Topluluk Mentoru, toplulukta gerçekleştirilecek tüm faaliyetlerin gerçekleşmesinde hem fikir aşamasında hem de operasyonel yönetiminde gönüllü bir şekilde inisiyatif alarak süreçlere katkı sunan kişidir. Sen de topluluk mentoru olarak insanların yolunu aydınlatmak, mum misali ışık olmak istiyorsan başvurunu bekliyoruz! 😍

  🚀 https://koalahrsolutions.com/khrhub/#mentorol

  Topluluk içerisinde mentorluk veya danışmanlık hizmetleri var mı?

  K’HRHub Topluluğunda danışmanlık hizmetimiz bulunmamaktadır ancak canımız topluluk mentorlerimiz bir sorunuz, isteğiniz veya ihtiyacınız olması halinde sizlere destek olmaktadır. Gerekli durumlarda önerebilecekleri danışmanlık firmaları varsa yönlendirmede yapabilirler.

  İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için Cookie kullanıyoruz. Çerez Aydınlatma Metni