Yetenek Yönetimi ve Yeteneği Elde Tutma

Bu eğitimde katılımcılar genel olarak, etkili yetenek yönetimi ve yeteneği elde tutma stratejileri sayesinde, en iyi yetenekleri çekmeyi, becerilerini geliştirmeyi, katkılarını takdir etmeyi ve kuruluşa uzun vadeli bağlılığı teşvik eden olumlu bir çalışma ortamı yaratmayı içeren uygulamalara aşina olacaklardır.

Bilgi Talep Et

Eğitim Detayları

12 Eylül 2023

19:00 - 23:00

Barış Dikilitaş

Online (Google Meet)

3000 TL

Yetenek Yönetimi ve Yeteneği Elde Tutma
Yakında
Online Seminer
Yetenek Yönetimi ve Yeteneği Elde Tutma
12 Eylül 2023
Online Seminer
Yetenek Yönetimi

Yeteneği Bulma/İçeriye çekme: Etkili yetenek yönetimi, organizasyonun hedef ve değerleri ile uyumlu yetenekli bireyleri çekmek ve işe almakla başlar. Bu, zorlayıcı iş tanımları oluşturmayı, çeşitli işe alım kanallarını kullanmayı ve titiz seçim süreçlerini kullanmayı içerir.

Performans Yönetimi: Yetenek işe alındıktan sonra, performans yönetimi hayati bir rol oynar. Net performans beklentileri, düzenli geri bildirim ve performans değerlendirmeleri, çalışanların rollerini ve sorumluluklarını anlamalarına, iyileştirme alanlarını belirlemelerine ve hedeflerini kurumsal hedeflerle uyumlu hale getirmelerine yardımcı olur.

Çalışan Gelişimi: Çalışanlarının büyümesine ve gelişmesine yatırım yapan kuruluşlar, daha yüksek düzeyde bağlılık ve elde tutma eğilimindedir. Yetenek yönetimi, çalışanların becerilerini ve yeterliliklerini geliştirmek için eğitim, mentorluk, koçluk ve kariyer gelişimi için fırsatlar sağlamayı içerir.

Yedekleme Planlaması: Etkili yetenek yönetimi, yüksek potansiyele sahip çalışanları belirlemeyi ve onları organizasyon içinde gelecekteki liderlik rollerine hazırlamayı içerir. Yedekleme planlaması, önemli pozisyonlar boşaldığında sorunsuz bir geçiş sağlayarak kesintileri azaltır ve iş sürekliliğini korur.

Yeteneği Elde Tutma

Rekabetçi Ücret ve Yan Haklar: Rekabetçi maaş paketleri ve cazip yan haklar sağlamak, yetenekli çalışanları elde tutmak için çok önemlidir. Buna adil ücret, performansa dayalı teşvikler, sağlık sigortası, emeklilik planları, ücretli izin ve kuruluşun çalışan refahına olan bağlılığını gösteren diğer (kısa/uzun vadeli teşvikler vb) ikramiyeler dahildir.

İş-Yaşam Dengesi: Uzaktan çalışma seçenekleri veya esnek saatler gibi esnek çalışma düzenlemeleri sunarak iş-yaşam dengesine öncelik veren kuruluşlar daha yüksek elde tutma oranlarına sahip olma eğilimindedir. Çalışanları sağlıklı bir iş-yaşam dengesine ulaşma konusunda desteklemek, iş tatminini artırır ve tükenmişliği azaltır.

Takdir etme ve Ödüllendirme: Çalışanların katkılarını ve başarılarını takdir etmek ve ödüllendirmek, olumlu bir çalışma ortamını teşvik etmek ve elde tutmayı teşvik etmek için çok önemlidir. Bu, sözlü takdir, çalışan takdir programları, performansa dayalı ikramiyeler veya terfiler, türlü rotasyonlar şeklinde olabilir.

Kariyer Gelişim Fırsatları: Çalışanların, kariyer gelişimi için fırsatlar sunan bir kuruluşta kalma olasılığı daha yüksektir. Net bir kariyer yolu sağlamak, mesleki gelişimi desteklemek ve mümkün olduğunda şirket içinde terfi etmek, kuruluş içinde büyümek için motive olmuş yetenekli bireylerin elde tutulmasına yardımcı olur. Güncel konjonktörde Yurtdışı kariyer destek programları.

Pozitif Örgüt Kültürü: Pozitif ve kapsayıcı bir örgüt kültürü, yeteneğin elde tutulmasında kilit bir faktördür. Bu, açık iletişimi teşvik etmeyi, çeşitliliği ve katılımı teşvik etmeyi, çalışanların geri bildirimlerine değer vermeyi ve çalışanların değerleriyle uyumlu destekleyici bir çalışma ortamını sürdürmeyi içerir. Off-boarding araçları, Bumerang programları, Çalışan Komiteleri.

Barış Dikilitaş

İnsan Kaynakları Profesyoneli
Yönetim Danışmanı
Eğitmen

LinkedIn
Hakkında

Barış Dikilitaş, Boğaziçi Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü’nden mezun olduktan sonra İngiltere’de Liverpool Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları Yönetimi alanında MBA yapmıştır. Makine ve endüstri mühendisliği sektöründe kanıtlanmış bir geçmişe sahip deneyimli bir İnsan Kaynakları Profesyonelidir. Bu süre zarfında, aşağıdaki alanlarda becerilerini güçlendirmiştir:

İK Stratejisi geliştirme ve uygulama, Yetenek Havuzu Geliştirme ve Yönetimi, Yedekleme Planlaması, Kariyer Geliştirme, Uluslararası Yetenek transferleri, Çalışanları Elde Tutma ve Bağlılık, Yönetici Koçluğu, Performans ve Gelişim Değerlendirmesi, Bonus ve Teşvik Yönetimi, Ücret Yönetimi, İK bütçeleme, Birleşme ve Satın Almalar (M&A İK odaklı), İK Politikaları, Çalışma İlişkileri ve Yönetimi. Şu anda gelişime ihtiyaç duyan şirketlere Profesyonel İK Danışmanlığı hizmeti vermektedir. Kendisinin profesyonel mükemmelliğine ve çalıştığı şirketlerin başarılı sonuçlarına katkıda bulunan önemli başarıları vardır. Açık havada vakit geçirmeyi, sosyal ortamlarda insanlarla bir araya gelmeyi ve yeni nesillerle iletişim kanalları kurmayı seven dışa dönük bir kişidir. Ders dışı bir aktivite olarak, sevgili annesine ithaf ettiği kendi Zeytinyağı markasını (“Nezaketen” olarak tescilli) geliştirmek için hayallerinden birini kovalamak için şu anda Balıkesir Üniversitesi Edremit Zeytincilik ve Teknolojileri Meslek Yüksekokulu’nda öğrenci. Halen İstanbul ve Ayvalık’ta yaşamakta ve Türkçe ve/veya İngilizce dillerinde hizmet vermektedir.

Kariyer Hayatı

• Management Consultant Schindler Türkeli Asansör
• Human Resources Director Schindler Türkeli Asansör
• Human Resources Manager Schindler Türkeli Asansör
• Human Resources Executive ThyssenKrupp Eurinox Stainless Steel
• Human Resources Executive Mars Entertainment Group

Eğitim Hayatı

• İnsan Kaynakları Yönetimi (MBA) Liverpool Üniversitesi
• Moleküler Biyoloji ve Genetik Boğaziçi Üniversitesi

Katılımcı Profili

Yetenek Yönetimi süreçlerinden sorumlu uzmanlar, yöneticiler, insan kaynakları çalışanları ve iş kolu yöneticilerinin katılımı hedeflenmektedir. Bunun yanı sıra mülakat teknikleri ve işe alım hakkında bilgi sahibi olmak isteyen işletme sahipleri, orta ve üst düzey yöneticileri ve iş dünyası profesyonellerinin de katılımı eğitim hedefleri ile uyuşmaktadır. Eğitime özellikle;

İnsan Kaynakları Uzmanları veya Yöneticileri,
İnsan Kaynakları Danışmanları,
Departman ve Ekip Yöneticileri,
Yetenek Yönetimi Uzmanları,

katılabilir.

Belgelendirme

Online olarak gerçekleştirilecek eğitimin en az %80'ine katılanlara katılım sertifikası verilecektir.

Kayıt Bilgileri

Eğitime aşağıdaki formu doldurarak kayıt olabilirsiniz. Sonrasında kayıt işlemleri aşağıdaki şekilde ilerlemektedir;
• Tarafınıza mail ile ulaştırılan eğitim kayıt formunu, eksiksiz bir şekilde doldurunuz.
• Program bedeline ilişkin ödeme işleminizi, kayıt formunda belirtilen banka hesaplarına havale / eft yoluyla tamamlayınız.
• Kayıt formunu, program bedeline ilişkin ödeme dekontunuzla birlikte hello@koalahrsolutions.com'a iletiniz.
• Kaydınız tamamlandığına dair bilgilendirme ve programa katılımınıza ilişkin detaylar aynı gün içerisinde size iletilecektir.

Ücret Bilgileri

Kişi Başı Eğitim Bedeli; 2500 TL + KDV'dir. (Toplam 3000 TL)
• 3 Kişi ve üzeri toplu katılımlarda %10 indirim uygulanmaktadır.
• Programa katılan ilk 4 kişiye %10 indirim uygulanmaktadır.
• Program bedeli havale/EFT ile ödenebilmektedir.
• Program başlama tarihinden iki hafta öncesinde yapılan iptal başvurularında, program bedeli kesintisiz iade edilir.

Bilgi Talep Formu

  Sıkça Sorulan Sorular

  Eğitimin katılım koşulları nelerdir, kim katılabilir?

  Eğitime; yetenek yönetimi süreçlerinden sorumlu uzmanlar, yöneticiler, insan kaynakları çalışanları ve iş kolu yöneticileri katılım sağlayabilir. Ayrıca, yetenek yönetimi hakkında bilgi sahibi olmak isteyen işletme sahipleri, orta ve üst düzey yöneticileri ve iş dünyası profesyonellerinin de katılım sağlaması mümkündür.

  Eğitime nasıl başvuru yapılır?

  Eğitime aşağıdaki formu doldurarak kayıt olabilirsiniz.

  Formu doldurduktan sonra süreç aşağıdaki gibi ilerlemektedir;

  • Tarafınıza ulaştırılan eğitim kayıt formunu, bilgisayar ortamında veya çıktısını alarak eksiksiz bir şekilde doldurunuz.
  • Eğitim bedeline ilişkin ödeme işleminizi, kayıt formunda belirtilen banka hesaplarına EFT/Havale yoluyla ileterek, işleminizi tamamlayınız.
  • Kayıt formunu, eğitim bedeline ilişkin ödeme dekontunuzla birlikte hello@koalahrsolutions.com'a iletiniz.
  • Kaydınızın tamamlandığına dair bilgilendirme ve eğitime ilişkin detaylar aynı gün içerisinde size iletilecektir.
  Ödeme nasıl gerçekleştirilir?

  Eğitim bedelini EFT/Havale yöntemlerini kullanarak ödemeyi gerçekleştirebilirsiniz.

  Katılım sertifikası verilecek mi?

  Online olarak gerçekleştirilecek eğitimimizin en az %80'ine katılım sağlayan herkese katılım sertifikası verilecektir. Katılım sertifikaları eğitimden sonraki bir hafta içerisinde mailinize iletilecektir.

  Sunum ve doküman paylaşımı yapılacak mı?

  Eğitim süreci tamamlandıktan sonra sadece dokümanlar ve eğitim kitapçıkları tarafınıza e-mail yoluyla tarafınıza iletilecektir. Sunum paylaşılmayacaktır.

  Eğitimi kuruma özel planlamak mümkün müdür?

  Evet, eğitimimiz, kurumunuzun ihtiyaçları ve hedefleri doğrultusunda yeniden kurgulanarak gerçekleştirilebilir. Kurumunuzun nasıl bir talebi olduğunu iletmek ve bize ulaşmak için hello@koalahrsolutions.com adresine mail atarak size özel hazırlanan teklifimizi alabilirsiniz.

  Eğitim hangi platform kullanılarak gerçekleştirilecektir?

  Eğitim Google Meet platformunda interaktif bir şekilde gerçekleştirilecektir. 

  Eğitim başvurusu iptal edilebilir mi?

  Eğitimin başlama tarihinden iki hafta önce yapılan iptal başvurularında, eğitim bedeli kesintisiz olarak iade edilecektir.

  Koala HR Solutions ekibine sorum var, nasıl ulaşabilirim?

  Ekibimize hello@koalahrsolutions.com maili üzerinden her zaman ulaşabilirsiniz.

  İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için Cookie kullanıyoruz. Çerez Aydınlatma Metni