ONLINE I ATÖLYE ÇALIŞMASI

Kariyerini
Planla

0

Maks. Katılımcı

0

Hafta

0

Toplam Saat

Bu program kendi kariyerini planlamak ve/veya değiştirmek isteyenler için tasarlanmış bir atölye çalışmasıdır.

Hepimiz hayatımızın büyük bölümünü hayal ettiğimiz mesleğe, çalışma ortamına, pozisyona belki de yöneticilik koltuğuna ulaşmak için geçiriyoruz. Bazen tüm bu süreçte verdiğimiz emek bizi karşı konulmaz bir beklenti içine sokuyor. Aradan geçen uzun ancak nasıl geçtiği anlaşılmayan zaman karşısında geriye dönüp baktığımızda hayal ettiğimizden çok uzakta olduğumuzu veya yerimizde saydığımızı görebiliyoruz.

Çoğu zaman yolunda gibi görünen, bazen beklendiği gibi olmayan, bazen ise daha iyisi olabilir mi acaba diye düşündüren bir yolculuk bu aslında. İnişler ve çıkışlar hep var. Bu koşturmacanın içinde yapılacaklar listesi o kadar uzun oluyor ki dönüp kendimize bakmaya ya zaman kalmıyor ya da nasıl ve nereden başlayacağımızı bilemiyoruz. Bu bazen kendisini bir sıkışmışlık duygusu ile bazen de daha iyisini yapabileceğini hissettiğin bir enerji ile gösteriyor. İşte tam da bu noktada kariyeri ile ilgili daha fazlasını yapmak isteyenler ve bunu yaparken biraz da eğlenmek isteyenler için bu programı hazırladım.

Program Başlıkları

0

Tanışma - Değerler Çalışması

0

Kişisel Kariyer Değerlendirmesi - Hedef Belirleme

0

Yetenek ve Yetkinlikler Analizi - Hedefler

0

Networking - Motivatörler

0

Strateji Geliştirme

0

Kişisel Marka Oluşturma

0

Aksiyon Planı

0

Deneyim Paylaşımı Oturumu

0

Sunumlar

9 Hafta sürecek bu atölye çalışmasında birlikte olacağız. Her hafta 1 gün 2 saat süren hep birlikte buluştuğumuz grup çalışmaları yapacağız. 9 hafta boyunca 9 kez grup çalışması için bir araya geleceğiz. 

Herkesin hikayesi biricik ve kendine özgü. Bu nedenle sadece sana özel, senin konularını, zorlandığın noktaları konuştuğumuz ve uygulamarı gözden geçirme yaptığımız toplam 5 saat kişiye özel mentörlük çalışmamız var.

Program boyunca uygulamalar, örnek çalışmalar, kişisel değerlendirme çalışmaları ve kendimizi daha iyi tanımaya yönelik envanterler yapacağız.

Çalışmayı başarıyla tamamlamak için sadece seanslara katılım ve dinlemek yeterli değildir. Her Modül sonunda kendi kendimize uygulamamız gereken çalışmalar olacaktır. Tüm uygulamalar ve bireysel çalışmalar bir sonraki seansa kadar tamamlanmalıdır. Her uygulama programın bütününe hizmet etmektedir.

9. Bölümde programa veda etmeden önce herkes kendi yolculuğu ile ilgili 5-10 dakikalık bir sunum hazırlayıp gruba sunum yapacaktır.

Bu Program Bana Uygun mu?

Bu program kendi kariyerinin sorumluluğunu almayı ve bunun için adım atmayı isteyen kişilere uygundur. Birbirimizden öğrenmeye alan açmak ve hikâyelerimizden beslenmek adına bir grup çalışması olarak planlanmıştır. Katılım için minimum 5 yıllık bir iş deneyimi gerekmektedir.

Sonunda Kazanımlarım Neler Olacak?

 • Tüm çalışma boyunca kendi kariyerini sana ve yeteneklerine uygun şekilde planlayacaksın.
 • Yolculuk boyunca kendi kariyer yol haritanı çizip hedeflerine en doğru yoldan gitmeyi öğreneceksin. 
 •  Seni adım atmaktan alıkoyan noktaları keşfedip çözüm yollarını bulacaksın.
 • Değerlerini keşfedeceksin.
 • Tamamen planlı bir çalışma içerisinde ve sistematik bir şekilde yol haritanı çıkarıp hangi adımları hangi sırayla atman gerektiğini göreceksin.
 • Motivasyonunu yönetmeyi öğreneceksin.
 •  Senin ve çevrendekilerinin davranış kalıplarını ve nedenlerini anlamayı keşfedeksin.
 •  Hedeflerini net şekilde belirleyip aksiyon alacaksın.
 • Konuşmayı bırakıp harekete geçeceksin.:)

Ön Başvuru

  Bu programı kendi kariyerini şekillendirme konusunda inisiyatif almak isteyen kişileri desteklemek için tasarladım. Program kabulleri ön görüşme ile belirlenmektedir.

  İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için Cookie kullanıyoruz. Çerez Aydınlatma Metni