Geri Dön

ATS Uyumlu CV Hazırlayabileceğiniz 5 Ücretsiz Web Sitesi!

CV (Curriculum Vitae), bugüne kadar aldığınız eğitimleri, sertifikaları, edindiğiniz deneyimleri, yeteneklerinizi ve hobilerinizi içeren öz geçmişinizdir. CV, iş başvurusu yaparken kişilere veya işverenlere kendinizi tanıtmak için kullanabileceğiniz bir araçtır. Kısacası, hayatınızın küçük bir özeti de diyebiliriz. CV’niz, işverenin size olan ilgisini artırıp, size güven duymalarını ve mülakata çağırmalarını sağlamaktadır. Ayrıca, kendinizi profesyonel ve organize bir şekilde sunmanıza olanak tanıyıp, kariyerinizdeki ilerlemenize yardımcı olur. Bu doğrultuda da CV hazırlama konusu oldukça önemsenmektedir.

ATS uyumlu CV’ler ise son zamanlarda iş dünyasında sıklıkla tercih edilmeye başlanmıştır. ATS (Applicant Tracking System), işverenlerin işe alım sürecinde kullanmakta olduğu bir yazılım sistemidir. Bu sistemler, milyonlarca CV arasından en uygun adayları seçmek için tasarlanmıştır. ATS uyumlu CV’ler, bu sistemler tarafından taranıp analiz edilebilir, böylece işverenler en uygun adayları seçmek için daha kolay bir zaman geçirebilirler.

ATS uyumlu bir CV, işverenin belirlediği anahtar kelime ve terimleri kullanır ve doğru biçimlendirme ve yapısı ile işverenin dikkatini çeker. Örneğin, doğru biçimlendirilmiş bir ATS uyumlu CV, yalnızca ilgili bilgileri içerebilir ve ilgili deneyimler, beceriler ve başarılar hakkında özet bilgiler sunar. Ayrıca, CV’deki font boyutu ve stili, özet bölümünün konumu ve diğer faktörler de önemlidir.

Sonuç olarak, ATS uyumlu bir CV, iş arayanların, işverenlerin dikkatini çekmek ve işe alım sürecinde öne çıkmak için kullanabilecekleri etkili bir araçtır. ATS uyumlu bir CV hazırlamak, iş arayanların başarısını artırmak için çok önemlidir ve doğru yapılandırma ve anahtar kelimelerin kullanımı gibi faktörler, iş arayanların ATS’yi etkili bir şekilde geçmelerine yardımcı olabilir.

ATS Uyumlu CV Hazırlayabileceğiniz 5 Ücretsiz Web Sitesi!

ATS Uyumlu CV Hazırlayabileceğiniz 5 Ücretsiz Web Sitesi!

Buradan hareketle blog yazımızda CV hazırlayabileceğiniz ücretsiz web sitelerini sizler için bir araya getirdik. CV Hazırlama sürecinde işinizi oldukça kolaylaştıracak bu uygulamalar sayesinde hızlı bir şekilde dikkat çekici CV’leri ücretsiz bir şekilde hazırlayabilirsiniz. Haydi gelin hep birlikte web sitelerini inceleyelim! 🧐

1. VisualCV

CV Hazırlayabileceğiniz 5 Ücretsiz Web Sitesi!

CV Hazırlayabileceğiniz 5 Ücretsiz Web Sitesi! – Cv hazırlama

VisualCV, profesyonel bir çevrimiçi özgeçmiş oluşturmanıza ve bu özgeçmişi düzenlemenize, güncellemenize ve paylaşmanıza olanak tanıyan bir web sitesidir. Kullanımı oldukça kolaydır ve birkaç adımda özgeçmişinizi hızlı bir şekilde oluşturabilirsiniz. Öz geçmişinizi tamamlandıktan sonra, VisualCV’nin sunduğu birçok farklı şablonu kullanarak CV’nizi son halini verebilesiniz. Tüm işlemleri tamamladıktan sonra CV’yi PDF formatında indirebilirsiniz. Ücretsiz bir şekilde indirmek için ise 3 hakkınız bulunmaktadır.

2. Resume.com

CV Hazırlayabileceğiniz 5 Ücretsiz Web Sitesi! – Cv hazırlama

Resume.com, diğer sitelerle karşılaştırıldığında birçok özelliği ücretsiz olan en iyi web sitesi olarak bilinmektedir. Birbirinden farklı ve çeşitli içerikleri barındıran şablonları kullanarak CV oluşturmanız mümkündür. İçerik zenginliğinin yanı sıra kullanışlı arayüz tasarımı vardır. Bilgilerinizi hızlıca yazdıktan sonra otomatik olarak CV’niz hazırlanacaktır. Süreç tamamlanınca öz geçmiş örneğini PDF ve Docx başta olmak üzere 4 farklı formatta indirebilirsiniz. Ayrıca, e-posta ve sosyal medya üzerinden CV’nizi sınırsız bir şekilde paylaşma imkanınız bulunmaktadır.

3. Novoresume

Novoresume, çok detaylı olmayan, ancak hem şık hem de kullanışlı CV tasarımları oluşturabileceğiniz bir web sitesidir. Kullanımı ücretsiz olmakla birlikte web sitesi içerisinde ücretli CV şablonları da yer almaktadır. Çeşitli şablonlar arasından seçim yapıp, bunları ihtiyaçlarınıza göre düzenlemeniz mümkündür. Özellikle CV önizlemesinden düzenleme yapabiliyor olmanız işinizi epey kolaylaştıracaktır. Siteye kayıt olarak işlemlerinizi yaparsanız CV’nizi ücretsiz ve PDF formatında indirebilirsiniz.

4. Canva

CV Hazırlayabileceğiniz 5 Ücretsiz Web Sitesi! - Cv hazırlama

CV Hazırlayabileceğiniz 5 Ücretsiz Web Sitesi! – Cv hazırlama

Canva, sosyal medya grafikleri, sunumlar, posterler, belgeler ve diğer görsel içerikleri oluşturmak için kullanılan bir grafik tasarım web sitesidir. Genellikle Canva denilince akla ilk olarak sosyal medya içerik tasarımları gelir. Evet, birçok sosyal medya tasarım içeriği yer almaktadır. Ancak, hem özelleştirebileceğiniz hem de hazır kullanabileceğiniz onlarca CV şablonunu da kapsamında bulundurmaktadır. Sunduğu çeşitlilik sayesinde ilham verici ve yaratıcı şablonlar hazırlayıp, CV’nizi dikkat çekici bir hale getirebilirsiniz. Ek olarak, pdf, docx, jpeg gibi çoklu indirme formatları ve paylaşma özellikleriyle de oldukça kullanışlıdır. Türkçe arayüzü sayesinde rahatlıkla kullanıp, hazırladığınız CV’leri ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. Ek seçenekler ve imkanlara sahip olmak için premium ücretli aboneliğini satın alma imkanı tanımaktadır.

5. Zety

Zety, profesyonel ve görsel olarak etkileyici özgeçmişler oluşturmanıza yardımcı olan rehber niteliğinde bir web sitesidir. Kullanımı oldukça basittir ve sadece birkaç adımda öz geçmişinizi oluşturabilmeniz mümkünüdür. Öz geçmişinizi farklı şablonlar arasından seçebilir, düzenleyebilir ve görsel olarak tasarlayabilirsiniz. Zety’nin en çok sevilen ve vurgulanan özelliği özgeçmiş yazma ve düzenleme sürecini kolaylaştırmaya yardımcı olan birçok faydalı araç ve öneri sunmasıdır. Ücretsiz bir şekilde indirebileceğiniz CV’lerin olmasıyla birlikte ücretli bir şekilde de kullanabileceğiniz CV şablonları da bulunmaktadır.

 

📢 Yetkinlik Bazlı Mülakat Teknikleri Eğitimi ve İşe Alım Danışmanlığı hizmetimizden faydalanmak isterseniz hello@koalahrsolutions.com mail adresinden veya iletişim formumuzdan bizimle irtibata geçebilirsiniz!

Yazımızda CV hazırlamak için kullanabileceğiniz ücretsiz web sitelerini ele aldık. Umuyoruz ki faydalı ve aydınlatıcı bir içerik olmuştur. Geri bildirimlerinizi bizimle paylaşmanızı çok isteriz. 🥰

Koala ile kalın 🐨💜💚🧡

Koala HR Solutions
Koala HR Solutions

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için Cookie kullanıyoruz. Çerez Aydınlatma Metni