1. Sesli okuyun: Cv nizi başvurmadan önce mutlaka bir kez de sesli okuyun. Bu heceleme konusunda dikkatli olmamıza yardım eder bu sayede dilbilgisi ya da kelime hatası var ise hemen bulup düzeltebiliriz.
  2. Dilbilgisini Kontrol Etmek için online kaynakları kullanın: Eğer İngilizce bir cv hazırladıysanız Grammarly kullanarak hatalarınızı düzeltebilirsiniz. Avustralya’da ilk işe başladığım zamanlarda hayatımı kurtardığını söyleyebilirim.
  3. Cümleleri tersten okumaya çalışın: CV’deki hataları bulamama nedenimiz çoğunlukla beynimizin onları okurken düzeltmesidir. Kendi hazırladığımız bir doküman olduğu için beyin ne demek istediğini biliyor ve doğrusunu okuyor. Bu nedenle tersten okumaya çalışmak bu hataları fark etmemizi sağlar.
  4. Son Kontrol için destek istemeye çekinmeyin: Güvendiğiniz bir arkadaşınızdan hatalar konusunda veya son haliyle ilgili fikrini almak için destek isteyin. Bu benim en sevdiğim yöntem. Hem size daha iyi hale getirmek için belki bir fikir verebilir hem de ikinci bir göz olarak kontrol ederken objektif olacaktır.

Profesyonel ve etkili bir cv için benimle iletişime geçebilirsin: hr@pakizeozdemir.com

Error: Contact form not found.

Koala HR
Koala HR

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için Cookie kullanıyoruz. Çerez Aydınlatma Metni